Na czym polega pozycjonowanie stron www
Pozycjonowanie strony to niemal obowiązek każdego, kto chce wypromować jak najpełniej prowadzoną przez siebie stronę, w pełnym rozmaitych treści internecie. Jak pokazują liczne
Rozwiń swoją firmę. Reklama na portalu YouTube - agencja interaktywna Kielce
Rozpocząłeś niedawno pracę nad rozwojem swojego biznesu i chciałbyś, aby ostatecznie twoja firma odniosła sukces ? W takim przypadku warto skorzystać
Szerokie pozycjonowanie stron www na różne sposoby Grodzisk Mazowiecki, Warszawa, Mińsk Mazowiecki
Ranking wyszukiwarek internetowych generowany jest na podstawie specjalnego algorytmu, którego wyznaczniki niestety są
Montaż materiałów pos - producent materiałów pos
Dobrze skoordynowane i zakrojone na szeroką skalę działania marketingowe i promocyjne stanowią podstawę skuteczności podejmowanych działań promocyjnych. Jednym z ważnych
Reklama w sieci - strony responsywne, pozycjonowanie Katowice
Jesteś właścicielem firmy i postanowiłeś stworzyć stronę internetową, która będzie prezentowałam twoim klientom ofertę? Masz nadzieję, że dzięki temu więcej
Nowe trendy w robieniu zakupów - program do sklepu internetowego. Pozycjonowanie stron Wałbrzych
Jak dowiedzieć można się z najnowszych badań dotyczących preferencji procesów zakupowych Polaków, coraz więcej osób nabywa
Oferta dla Ciebie. Projektowanie, pozycjonowanie stron: reklama internetowa Rzeszów
Szukasz firmy, która pomoże Ci rozpocząć działalność w internecie? Chciałbyś zostać właścicielem ciekawej i dobrze wykonanej strony internetowej?

Co to jest Stop Loss (SL) i Take Profit (TP)?

wrz 13, 2022 przez

Co to jest Stop Loss (SL) i Take Profit (TP)?

Poziomy stop-loss i take-profit to podstawowe pojęcia, które pomagają inwestorom określić strategię handlową i ograniczyć ryzyko progowe. SL i TP są dobrze znane profesjonalistom, którzy mają tendencję do budowania linii zachowań rynkowych w oparciu o analizę techniczną. Jednak same koncepcje są znane wszystkim: od początkujących po dużych graczy na rynku. Jeśli szukasz najważniejszego tematu, próbując zrozumieć, jak zacząć handlować, zacznij od przestudiowania tych pojęć.

Co to są SL i TP?

Wszystkie typy zleceń obsługują SL/TP: limit (do tego celu używa się TP), rynek (SL jest uruchamiany jak zlecenie rynkowe), a także trailing stop i stop.

  • Stop loss (SL) to limit ceny pozycji ustalany przez tradera. Po osiągnięciu limitu pozycja jest automatycznie zamykana, zapobiegając nadmiernemu ryzyku i stratom finansowym.
  • Take profit (TP) umożliwia również automatyczne zamknięcie pozycji, ale tylko wtedy, gdy cena osiągnie określony cel zysku. Automatyczne zamykanie pozycji pozwala nie ulegać impulsowi emocjonalnemu i ustalać zysk na przyzwoitym wskaźniku.

Przy ustalaniu limitów powinieneś polegać nie tylko na potencjalnym ryzyku. Ważne jest uwzględnienie aktualnej dynamiki i prawidłowe określenie optymalnych wskaźników poziomów SL i TP, aby przyczyniło się to do zachowania i wzrostu portfela.

Korzyści SL i TP

Z góry określone poziomy zamykania pozycji służą jako czynnik dyscyplinujący. Zmniejsza to emocjonalny element podejmowania decyzji, gdy zaczynasz handlować na rynkach forex i pomaga skutecznie zarządzać ryzykiem finansowym, obliczając stosunek ryzyka do zysku. Jednocześnie linie te pomagają ustanowić automatyczny handel, bez konieczności całodobowego monitorowania rynku w czasie rzeczywistym.

Jak określić optymalne wartości limitów?

Traderzy używają różnych technik do obliczania rozsądnych wartości SL/TP. Czasami łączą różne podejścia jednocześnie:

  • Wyznaczanie linii wsparcia i oporu;
  • Prowadzony przez wskaźnik techniczny „średnie kroczące”, aby określić kierunek trendu;
  • Uwzględniając metodę procentową.

Trader może więc ustawić wartości „Stop Loss” i „Take Profit” według takich kryteriów, jak cena, cel maksymalnego zysku lub maksymalne dopuszczalne straty lub w formie procentu określonej kwoty .

Oprócz tych wymienionych powyżej, niektóre inne wskaźniki i sygnały pomagają traderom zidentyfikować dokładne dane, które będą służyć jako techniczna motywacja do zamknięcia pozycji. Za każdym razem musisz sam określić te linie i jest to świetny nawyk handlowy, który może zmienić każdego początkującego w odnoszącego sukcesy profesjonalistę.

Podobne

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *