Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe

Home / Reklama online / Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe
Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe

Internet kojarzy nam się przede wszystkim z wyszukiwaniem informacji. Aby możliwe było ich znalezienie, konieczne jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. Jakie są najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe?

Czym jest wyszukiwarka internetowa?

Mówiąc najprościej, wyszukiwarka internetowa jest stroną internetową bądź programem, który potrafi odnaleźć w internecie informacje na temat wpisany przez użytkownika sieci w wyszukiwarce. Dzięki wyszukiwarce możemy przeglądać interesujące nas strony internetowe, nie znając ich adresu. Wystarczy, że w pasek wyszukiwania po uruchomieniu przeglądarki wpiszemy interesujące nas słowo kluczowe, a po kilku sekundach otrzymamy wyniki wyszukiwania, a w nich setki podpowiedzi.

Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe wśród użytkowników internetu

Mówiąc o wyszukiwarce, na myśl przychodzi nam oczywiście Google. Rzeczywiście, jest wyszukiwarka o największej popularności na rynku wyszukiwarek internetowych, a jednocześnie o najwyższym stopniu zaawansowania. Nawet 90% użytkowników sieci korzysta właśnie z tej przeglądarki. Google to nie tylko wyszukiwarka, ale także szereg dodatkowych usług, jak np. poczta Gmail czy chmura Google Cloud. Oprócz wyszukiwarki Google, w użyciu są jednak także inne wyszukiwarki o nieco mniejszych zasięgach, ale ogromnych możliwościach.

Drugą na świecie wyszukiwarką w sieci jest YouTube. Oczywiście, tutaj mamy do czynienia z plikami multimedialnymi, ale także z popularną w ostatnich latach siecią społecznościową.

Kolejną wyszukiwarką, która staje się coraz bardziej popularna jest Bing. Pochodzi od firmy Microsoft, na początku nosiła nazwę Windows Live Search. Początkowo niewiele osób było przekonanych do jej funkcjonalności, ale obecnie zauważamy wzrost zainteresowania tą wyszukiwarką.

Mówiąc o wyszukiwarkach, warto wspomnieć o Baidu- chińskiej wyszukiwarce, która na rynku lokalnym zdecydowanie jest liderem. Ma to związek prawdpodobnie z niestabilnym działaniem Google w Chinach. Ciekawą wyszukiwarką jest także DuckDuckGo, która wykorzystuje serwisy tworzone przez użytkowników internetu dla poprawy swoich wyników.

Jakie wyszukiwarki internetowe są najskuteczniejsze?

Obecnie niezmiennie, do najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych o najwyższej skuteczności należy Google. Działa stabilnie zarówno na komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych, w większości przypadków jest więc domyślną wyszukiwarką. Wyszukiwarka Google posiada wiele dodatkowych funkcjonalności, które sprawdzają się również w biznesie. Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe zapewniają szybkie uzyskiwanie wyników.